Ako nefunguje slovenská polícia – priebežné výsledky

Autor: Timea Axamit | 9.12.2015 o 11:08 | Karma článku: 17,47 | Prečítané:  3106x

Ako postupuje vyšetrovanie bitky na detskom ihrisku a parkovania bavoráka na chodníku. Upozornenie: ľudia s vyšším tlakom nečítať!!! Nechcem mať nikoho na svedomí...

Na konci augusta tohto roka som uverejnila článok „Ako nefunguje slovenská polícia“, kde boli uverejnené dva prípady. Po uverejnení článku sa mi ozvali z polície so záujmom riešiť dané prípady.

Rada by som sa s Vami podelila o mojich dojmoch o spolupráci s ramenami zákona a možno aj informovala, za čo vlastne platíte svoje dane.

Pár dní potom, ako som zverejnila článok /šiel aj na políciu/ sa mi ozval pán z polície, predstavil sa ako riaditeľ odboru poriadkovej polície. Nazvime ho policajt č. 1. Hovorila som s ním iba telefonicky, pripadal mi rozumný, ako niekto, kto má naozaj záujem niečo vyriešiť. Poprosil ma, aby som mu na jeho mail poslala opis čo sa vlastne stalo. Poslal mi mail, boli tam jeho kontakty, povedala som mu ešte do telefónu, že odchádzam na predĺžený víkend /bol piatok ráno/ a že mu v pondelok napíšem. Súhlasil, že nie je to problém. V pondelok ale, prv než som stihla napísať, som dostala mail od policajta č. 2, vraj mám písať jemu, lebo policajt č. 1 sa tomu nebude venovať. Napísala som obom a na konci som sa opýtala, prečo sa policajt č. 1 sa tomu nebude venovať. P2 odpísal, že P1 sa tomu predsa len bude venovať, ale je PN. Viackrát sa neozval ani jeden. /mail čo chceli, som im samozrejme poslala/

V auguste som bez akejkoľvek výzvy dostala list z polície, v ktorom ma informovali o priebehu vyšetrovania. Policajti vraj pochybili a vraj ich čaká disciplinárne konanie. Čo sa týka detičiek, bolo začaté trestné stíhanie vo veci týrania zverenej osoby. BMW nespomínali. /parkuje tam naďalej/ Tento list písal policajt č. 3, podpisoval ho policajt č. 4.

V novembri mi zavolal policajt č. 5, aby som došla na výsluch, rieši tú bitku. Došla som na výsluch, vysvitlo, že mám ešte raz porozprávať, čo som 1. napísala v článku, po 2. napísala som aj v maili. Porozprávala som mu to, podpísala to, a začala som sa zaujímať, ako prebieha vyšetrovanie, či boli policajti nejako riešení a čo s autom, čo stále parkuje na chodníku. Z pána policajta č. 5 išli informácie, ako z chlpatej deky, neviem, či naozaj, alebo sa len tváril, že nič nevie /potom ako sa môže prípadu venovať???/, ale čokoľvek som sa pýtala, stále sa odvolával na policajta č. 3, že on má spis, jeho sa mám pýtať. Zopár vecí som sa ale dozvedela, ale len aby ma riadne odrovnali. Prvá vec: podarilo sa mu zohnať ženu /Moniku/, ktorá mlátila toho ocka s batoľaťom na rukách, ale ona všetko zaprela /aké prekvapivé!/. Ďalej, čokoľvek som sa pýtala, odvolával sa na P3. Pýtala som sa aj na policajtov, ako sa riešilo ich konanie, zase nič, nemal potuchy /vraj/, a zase sa odvolával na P3. Druhá vec: keď som sa pýtala na policajtov PMJ, ktorí prišli vyšetrovať bitku, povedal, že napísali do záznamu, že deti boli upravené a všetko bolo v poriadku! /tu som skoro zinfarktovala, hádam ani nemusím písať, že detí boli špinavé a zanedbané a keď ich občas stretnem, vidím, že sa nič nezmenilo/. Ďalšia zaujímavosť: keď som sa ho /policajta PMJ/ opýtala, prečo si podali ruky s tými asociálmi, povedal mi, že už 17 rokov robí policajta a pozná sa s nimi. No kolegom tvrdil, že chodili spolu na ZŠ a preto sa poznajú.

Policajt č. 5 mi dookola hovoril, že nič nevie, a že policajta č. 3 mám skontaktovať zopakoval ešte asi stokrát. Fajn. Tak ešte jeden posledný pokus som dala – BMW na chodníku. Z fleku odrecitoval ŠPZ, ale to vraj rieši kolega /policajt č. 6/. Ja, že fajn, nech mi ho zavolá. Tak P6 mal akurát dovolenku /vraj/. Ale že sa to rieši. Otázka: vie mi niekto vysvetliť, ČO riešia takmer pol roka okolo auta čo stojí na chodníku? Mne to pripadá /možno sa mýlim/ strašne jednoduché: dám pokutu, ak treba každý deň, kým tam parkuje. Či náš slávny PZ si nevie rady s jedným obyčajným autom na chodníku? Či nechce? Čo je horšie?

Hneď druhý deň som vytiahla list, ktorý písal policajt č. 3, ktorý má mať ten dokonalý prehľad. Mal tam uvedenú mailovú adresu, tak som poslala mail s otázkami, či by ma nemohol informovať o priebežných výsledkoch vyšetrovania a o policajtoch a vyžiadala som ten záznam. Teraz sa držte. Policajt č.3 mi neodpísal, zato mi odpísal policajt č. 7, poslal mi výzvu na doplnenie údajov /ktoré mimochodom všetky mali/ a ktorú podpísal policajt č. 8. A aby som nezabudla dodať - zatiaľ nemám žiadne informácie.

Otázka na šéfa policajtov: pán minister, ste si úplne istý, že treba zvýšiť počet policajtov?

Otázka na vás ostatných: naozaj chceme platiť policajtov, ktorí klamú tak v záznamoch ako aj svojim nadriadeným? Koho je to chyba, že slúžia takíto policajti? Ich? Či ich nadriadených?

Neviem. Ale ako sa hovorí, ryba smrdí od hlavy. Ale o tom nabudúce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Prišla reč na Líbyu a všetko sa pokazilo. Prečo sa Trump s Kimom nestretne

V posledných dňoch sa na príprave summitu nepracovalo. Trump jeho zrušením prekvapil aj spojencov.


Už ste čítali?