Ako /ne/funguje slovenská polícia, 3. diel

Autor: Timea Axamit | 13.5.2016 o 20:26 | Karma článku: 8,81 | Prečítané:  1427x

Páni policajti, prosím vás, ak vás zavolajú na Štrkovci na detské ihrisko, je veľká pravdepodobnosť, že ma tam stretnete, tak aspoň sa tvárte, že niečo riešite. Ušetríte moje nervy a sebe problémy. Ďakujem.

Opäť som bola so synom na detskom ihrisku, sme tam vlastne každý deň, keďže tam chodia aj synovi kamaráti zo škôlky. Tentokrát tam nerobili cirkus asociáli, ale zopár puberťákov vo veku cca od 16 do 18 rokov. Už podvečer boli poriadne opití a tipujem, že aj sfetovaní, hulákali na celé ihrisko /k...ti, p..a, k..a, atď, prosto predviedli nefalšovaný krčmový slovník/ niekoľkokrát sa pobili, dievčatá močili pri ihrisku do kríkov. Keďže deti neohrozili, neriešila som to.

Evidentne ale liezli na nervy niekomu z bytoviek /čomu sa vôbec nečudujem/ lebo asi po dvoch hodinách cirkusu sa objavili policajti. V zelených uniformách, jeden trojhviezdočkový, druhý holohlavý. Pomyslela som si, hurá, bude kľud. Áno, som nepoučiteľná. Muži zákona tam pobudli asi 2 minúty, urobili hehe haha a odišli. Dať im fúkať? Vypýtať si občianky? Preveriť čo fajčia? /cigarety to neboli/. Prosím vás, nebuďte naivní. Po ich odchode cirkus pokračoval ďalej. A tentokrát sú aj svedkovia a video /predsa som sa poučila/.

Pre kompetentných: hliadka z 13. 5. 2016 čas 18:26.

_______________________

Keďže toto nebola moja prvá skúsenosť s ramenami zákona, rada by som sa s vami podelila o uzavretí prvého prípadu, o ktorom som vás informovala. /Napadli otecka na ihrisku, vzápätí som bola svedkom týrania detí, volala som políciu, vykašľali sa na to, napísala som o tom blog, na základe toho to akože prešetrili, zistila som, že policajt PMJ hrubo klamal v záznamoch, navyše urobil zo mňa klamára, tak som naňho podala sťažnosť. Všetko je podrobne popísané v mojom blogu/.

Na odbore kontroly prešetrovali moju sťažnosť, takže predvolali aj mňa. Policajt sľúbil, že preverí, či bola v aute kamera, keďže záznam z kamery by potvrdil moju verziu. Zároveň ma poprosil, aby som skúsila zohnať svedkov, ktorí s policajtmi hovorili, momentálne je to totiž len moje tvrdenie proti tvrdeniu policajta PMJ a nevedia to prešetriť. Nikoho som tam nepoznala, ale dobre, povedala som mu, že skúsim. Nezvyknem oslovovať ľudí ani na ulici ani na ihrisku, ale tentokrát som sa prekonala a zohnala svedkov. Stretla som na ihrisku pani, ktorá tú bitku videla a rozprávala sa aj s policajtmi, a bola ochotná aj dosvedčiť, že policajt PMJ klame. /kamera v aute samozrejme nebola. vraj/

Zavolala som teda na odbor kontroly, že mám svedkov /pani tam mala aj nejakých známych/ a teraz sa držte: pán policajt mi oznámil, že tí svedkovia sú mi tak na dve veci, lebo neexistuje žiadna nahrávka, takže stále to bude len tvrdenie proti tvrdeniu. Rečnícka otázka: načo mi vlastne kázali zháňať svedkov???

Pán minister, môžete mi prosím vysvetliť NAČO nám je vlastne polícia??

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Prišla reč na Líbyu a všetko sa pokazilo. Prečo sa Trump s Kimom nestretne

V posledných dňoch sa na príprave summitu nepracovalo. Trump jeho zrušením prekvapil aj spojencov.


Už ste čítali?