Ako sa /ne/parkuje v Bratislave

Autor: Timea Axamit | 10.8.2016 o 20:53 | Karma článku: 11,24 | Prečítané:  11332x

Zhruba pred rokom vznikol článok, kde som napísala, že za odťahovku nezaplatím. Udalosti z posledného roka mi toto rozhodnutie len a len potvrdili.

Keďže som nepopísala presne okolnosti odtiahnutia môjho auta, urobím to teraz:

Náhle /s bolesťami/ som musela odísť do nemocnice na Mickiewiczovej ul. Mala som so sebou aj svojho 4r syna. Prečo? Nuž preto, lebo nechodil do škôlky. Do tej, kde chodia deti z okolitých dedín, tuším ešte aj zo Šamorína, kde pani riaditeľka istotne posudzuje žiadosti veľmi objektívne a spravodlivo. A Miestny úrad Ružinov na čele s pánom starostom to nerieši. No nič. Ide sa do nemocnice.

Auto som zaparkovala za zastávkou trolejbusov. Overila som si, že nezavadziam a išli sme na vyšetrenie. Keď sme sa vrátili, auto nebolo. Zabehli sme do reštiky, ktorá je pri zastávke a chalani potvrdili, že moje auto odtiahli. Zachraňovať /rozumej odviezť nás pre auto/ nás prišiel môj muž, ktorému – vzhľadom k tomu, že bol v práci – to chvíľu trvalo. Celý čas sme sedeli na zastávke, kde za tú cca hodinu prešlo niekoľko trolejbusov. Na zastávke /okrem nás/ ani raz neboli viac ako traja a z trolejbusu ani raz nevystúpili viac ako dvaja. Zastávka na Mickiewiczovej evidentne nepatrí medzi tie frekventované, aspoň nie v čase okolo 10 - 11 hodiny doobeda.

Ďalej klasika, muž nás odviezol do Petržalky, prevzala som si auto, zaplatiť som odmietla, tak som dostala papierik, niečo ako príkaz na úhradu. A nič. Asi rok absolútne nič. Zhruba po roku ma čakal v schránke list, vraj predžalobná upomienka, chcú odo mňa cca 200 eur. Čo je podstatné je, že list ma čakal v schránke. Poslať ho doporučene? Do vlastných rúk nedajbože? Ale kdeže. Pokutu stále odmietam zaplatiť. Prečo?

V prvom rade preto, lebo som to vyhlásila v článku spred roka, kde riešim tú X5-ku na chodníku. Ktorá tam stojí aj teraz, v tejto chvíli. Ktorej majiteľ si podáva ruky so štátnymi policajtmi a môže s kľudným svedomím zavadzať. Nech žije korupcia. Sranda je, že minule som sa rozprávala s jedným susedom a on z ničoho nič spomenul toho bavoráka. Nevedel, že to riešim. A povedal dve zaujímavé veci: prvá: vidíte, to sú tí chudáci, čo si kúpia v sekáči X5-ku, dajú ju pred vchod, nech všetci vidia, ale aby zaplatili miesto, na to už nemajú. A fakt. :)Ďalšia vec čo povedal, už ale takáto srandovná nie je: predstavte si, že by tam potrebovala prísť sanitka. A nedajbože odviezť niekoho na vozíku alebo na lehátku. Lebo fakt. Nuž, obišli by pár vchodov. Lebo na chodníku neprejde ani chodec, nieto vozík. Čo vy na to páni policajti? Hm?

Zase treba pripísať k dobru policajtom, že X5 už občas parkuje aj inde než na chodníku. Takže podaktorí policajti sa evidentne snažia, nuž ale bežnejšia je nečinnosť a korupcia.

Ďalšia milá príhoda :

Dnes /10.8.2016/ prišiel muž s tým, že sa nedá prejsť k nášmu vchodu, lebo tam stojí mercedes:

 

a že sú tu policajti a riešia nejakú papuču, tak ich na to upozornil. No, niečo pre môj foťák :D

Nech sa páči, tu je vidieť ako mestský policajt odchádza BEZ toho, aby dal na mercedes papuču a navyše vytláča auto, pričom ide v jednosmerke v protismere.

Šla som dole urobiť fotku a stretla som naštvanú susedu so zlomenou nohou a barlami, ktorá mala, vďaka tomu autu, dosť veľký problém dostať sa do vchodu. Hovorila, že tam poslala policajta, no on povedal, že nemôže dať papuču – teraz sa držte – lebo ešte musí niečo vybaviť a končí mu služba. Ale áno, čítate dobre. Joj ale že príde hliadka. A keď sa ho suseda opýtala, ako sa dostane do vchodu, on sa spýtal, ako sa dostala von. Tak mu to vysvetlila: auto tam ešte nestálo.

Cca hodinu sme čakali na hliadku, po hodine muž zavolal na 159  a oznámil to ešte raz. Asi po pol hodine prišli mestskí a sledujte

 

Slovom:

Chodili okolo, papuču nedali, dáma zbehla dole a páni policajti čumeli ako odchádza. Pani zbehla a odišla ako v akčnom filme, skoro ako keby ju varoval niekto, kto si vie nájsť jej číslo podľa ŠPZky :)

Takže vážená pani advokátka a cars towing nie, nezaplatím pokutu a stretneme sa na súde.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Dno poslanca Blahu

Dno je, keď ťa prídu zavraždiť k tebe domov za to, že si napísal o našich ľuďoch.

DOMOV

Zmenky Kočner skrýva. Prokurátor hovorí, že si poradia aj bez nich

Kočnerovi a Ruskovi hrozí 12 až 20 rokov.


Už ste čítali?